Байерн разгроми Вердер с 6:1 в Бундеслигата, за да покаже още веднъж нарастващата си мощ през сезона и да увеличи аванса си на върха на 4 точки.

Вторият Фрайбург и третият Унион могат да го съкратят днес, когато са техните срещи от кръга, а последният рунд мачове преди паузата за Мондиала е през уикенда.

Именно за световното обаче ще трепери Садио Мане, звездата на баварците, който напусна контузен мача в 20-ата минута.

Сенегалският лидер падна след наглед неособено сериозно единоборство и се държеше за прасеца. Веднага бе сменен, а днес се чака и повече информация за състоянието на футболист №2 в света за 2022-ра в класацията за "Златната топка".

Първата среща на Мане и Сенегал на Мондиала е в понеделник, 21 ноември, срещу Нидерландия.

Серж Гнабри направи хеттрик за Байерн, Леон Горецка, Джамал Мусиала и Матис Тел вкараха другите голове.

За гостите изравни в 10-ата минута Антони Юнг, след като в атаката участва и българският национал Илия Груев. Той остана на терена 59 минути.

Волфсбург изненада Борусия (Дортмунд) с 2:0, Бохум спечели у дома с 2:1 срещу Борусия (Мьонхенгладбах), а със същия резултат Щутгарт взе трите точки на свой терен срещу Херта.