Хърватският нападател Иван Перишич се разписа с глава през второто полувреме и осигури точка на Интер у дома срещу Рома в битката за класиране в Шампионската лига.

След равенството 1:1 в 33-ия кръг нерадзурите събраха 61 точки и са на 3-о място, с 5 пред Милан, който е 4-и. Рома е 5-о място с 55 и също се бори за четвъртата квота от Серия А.

Стефан Ел Шаарауи смълча Сан Сиро в 14-ата минута с брилянтен гол. Нападателят на Рома пое топката от ляво, влезе навътре, преодоля трима защитници и от ъгъла на наказателното поле я прати в горния ъгъл на вратаря Самир Ханданович.

Отчаяните атаки на домакините бяха спирани общо-взето пред границата на наказателното поле до 61-ата минута, когато Перишич с глава засече фалцово центриране на Данило Д'Амброзио и прати топката зад вратаря Антонио Миранте.

До края на първенството остават пет кръга и "нерадзурите" остават категоричен фаворит за третото място предвид слабата форма на Милан и колебливостта при Рома. Аталанта и Торино и също имат математически шансове за Шампионска лига.