Интер постигна много важна победа с 2:0 над Шахтьор Донецк в Група "D" от Шампионска лига.

С нея "нерадзурите" почти сигурно си подпечатаха класирането в елиминациите, тъй като вече са първи групата с 10 точки и единственото обстоятелство, което може да ги измести след последния кръг е втора победа на Шериф Тираспол над Реал Мадрид тази вечер.

Реал остава втори в групата с девет точки, но в Молдова може да си върне първата позиция. Трети е Шериф с шест точки, а Шахтьор остава последен само с една точка.

Победата е трета поредна за "нерадзурите" в груповата фаза след двата успеха над Шериф, като този път напрежението на "Сан Сиро" бе още по-голямо. Пропуските бяха много, а голът не падаше, но в крайна сметка през второто полувреме Един Джеко се разписа на два пъти.

ПРез първата част гол на Иван Перишич бе отменен, а Джеко пропусна сам срещу вратаря. Стражът на гостите след това направи още една впечатляваща намеса след удар на босненеца.

Логичното се случи в 61-ата минута при поредната устремна атака на домакините. След центриране на Перишич удар на Дармиан бе блокиран, но топката стана перфектна за Джеко и той реализира за 1:0.

В 67-ата минута резултатът стана 2:0. Джеко вкара 60-ия си гол в евротурнирите след удар с глава от близка дистанция, който бе предшестван от перфектно центриране на хърватския му съотборник Перишич.

"Нерадзурите" и в това полувреме нямаха късмет, тъй като гол на Лаутаро Мартинес също бе отменен.

В друг мач от надпреварата Аякс продължи съвършената си серия в Група "C" с петата си поредна победа. Играчите на Ерик Тен Хаг победиха трудно Бешикташ като гост с 2:1.

Турците поведоха с гол на Рашид Гезал в 22-ата минута. През втората част обаче се стигна до обрат. Себастиан Халер вкара на два пъти - в 54-ата и 69-ата минута.

Нидерландците са сигурни първи в групата с 15 точки, а Бешикташ е сигурен последен, като засега няма точка.