Аржентина се класира и на теория на Мондиал 2022, въпреки че не успя да го отпразнува с подобаваща победа над Бразилия в класиката на континента. Мачът в Сан Хуан завърши 0:0, а и не бе рецитал на голови положения и ярки моменти.

Имаше кръв, разбира се - Николас Отаменди разби устата на Рафиня от гостите, след което няколко разменени гаднички удари до края дадоха цвят на това традицинно непримиримо съперничество.

Бразилия имаше по-опасните ситуации да отбележи, Винисиус Жуниор изпусна в първите минути, а Фред удари греда в средата на второто полувреме.

Бразилският ас на Реал Мадрид Винисиус направи и момента на мача, подхвърляйки атрактивно топката над главата на аржентинец, преди да бъде пресрещнат безскрупулно от друг и спрян - в този мач никой не се наслаждава на естетическата част, важно е съперникът да страда.

Меси имаше шанс да вкара победно за четвърти път в последната минута срещу бразилците (три пъти го е правил), но ударът му бе спасен от Алисон.

С края на мача аржентинците не празнуваха, като за тях бе необходима още точка в следващите двубои, за да не могат да бъдат изместени и на теория. Но час по-късно дойде новината, че Еквадор е победил като гост Чили с 2:0 и класира Лео и компания. Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо този път остана резерва за еквадорците, които не са никак далеч от квота за Катар 2022.

Така Бразилия (35 т.) и Аржентина (29) са сигурни за Мондиала. Тимът на Лионел Скалони е в серия от 27 поредни мача без загуба и актуален шампион на континента.

Нататък следват Еквадор с 23, Колумбия и Перу (по 17), Чили и Уругвай (16), Боливия (15), Парагвай (13) и Венецуела, който със 7 точки е единствен без шанс за класиране.

Предстоят още по 4 мача, като четири отбора отиват директно на световното (две места вече са заети). Битката ще е жестока за останалите две квоти плюс тази за бараж.