Отборът на Челси получи нов неприятен удар по високите си амбиции през този сезон.

"Сините" от Лондон завършиха наравно 3:3 със Саутхемптън у дома, като изравнителният гол за гостите падна в последните секунди на мача.

Така въпреки ударната селекция и големите очаквания, Челси успя да постигне само два успеха от началото на сезона във Висшата лига, а вече отпадна и от турнира за Купата на Лигата.

Яник Вестегарт бе героят за "светците" в 92-ата минута, когато отбеляза за 3:3. Макар и с впечатляващ ръст от 199 сантиметра, датчанинът клекна, за да отклони с глава опита за удар на Уолкът, с което донесе драматичната точка на своя тим.

Така въпреки по-добрата си игра, Челси отново изпусна успеха, показвайки доста слабости в отбрана, както и обичайните грешки на вратарския пост.

Вернер вкара два гола в рамките на 14-ата минута. Първото попадение на немския национал бе отменено заради засада, но при второто нямаше нищо нередно и Челси поведе.

"Сините" бързо удвоиха, като отново гол вкара Тимо Вернер, а в тези минути изглеждаше, че домакните спокойо може да стигнат до разгромен успех в мача.

В самия край на първата част обаче, сякаш от нищото Саутхемтън се върна в мача след гол на Дани Ингс. И шокът за Челси стана пълен в 57-ата минута, когато безумни действия в отбрана означаваха 2:2.

Курт Зума безумно върна към вратаря си Кепа, който можеше да пресече топката, но не я уцели, а след това и с доза късмет Че Адамс успя да вкара.

Все пак Кай Хаверц върна преднината за лондончани, но когато изглеждаше, че победата ще бъде в ръцете им, дойде късният гол на Вестегарт.