Кошмарната серия за Левски продължи със седми пореден шампионатен мач без победа. "Сините" загубиха от Славия с 1:2 у дома, като по този начин продължиха своето затъване.

Серия без победи, която "сините" не са имали повече от седем десетилетия насам.

Именно срещу Славия и точно преди месец започна кошмарът за Левски. Тогава "сините" загубиха 1:2 най-старото столично дерби на стадион "Александър Шаламанов", а това отприщи една ужасяваща и неочаквана серия.

Тя бе последвана от равенства срещу Септември, Локомотив (Пловдив), ЦСКА 1948, Черно море, дори и срещу последния в класирането Спартак (Варна), за да се стигне и до днешното поражение.

Само в последните две календарни години, това бе шести успех за Славия над Левски, като пет от тях дойдоха именно с този резултат - 2:1.

Левски днес отново поведе в резултата, отново имаше игрово предимство и доста шансове, но в крайна сметка не вкара втори гол, за да допусне пълен обрат в края на мача.

Отличен шанс до голяма степен да реши нещата в мача имаше Ивелин Попов през втората част, когато застана зад бялата точка, но изпълни дузпата прекалено слабо и вратарят Светослав Вуцов спаси.

Преди това именно Попов бе открил резултата през първата част, когато след отлична атака Цунами центрира, а оставеният непокрит бивш капитан на националния ни тим, вкара с глава.

В огромен период от мача, близо 70 минути, Славия така и не създаваше нищо опасно с изключение на една контраатака във втората минута, когато Ахмед Ахмедов смълча стадион "Георги Аспарухов".

Той отбеляза гол във вратата на "сините", но попадението правилно бе отменено заради засада.

След това Левски поведе, домакините продължаваха да създават положения и да контролират играта, която не се наруши особени и след изпуснатата дузпа, за да дойде 75-ата минута на двубоя.

В нея Славия изпълни корнер, топката не бе изчистена по най-добрия начин и падна точно на волето на Емил Виячки, който вкара гола за 1:1.

И докато Левски опитваше да стигне до победата в края на мача, Славия нанесе своя решителен удар в предпоследната 89-а минута.

С втория си точен удар в мача "белите" стигнаха до пълния обрат, а голът бе дело на Ерол Дост.

Така Славия временно се изкачи на четвъртото място с 32 точки, докато Левски остава на шеста позиция с 29 пункта и в кошмарна серия от седем мача без победа.