Отборът на Наполи ще влезе в паузата за Мондиала като непобеден и на върха на италианската Серия "А".

Неаполитанците затвърдиха лидерската си позиция с нов успех, побеждавайки Удинезе с 3:2 на своя "Диего Армандо Марадона". Видео от мача вижте тук!

По този начин невероятната серия на тима продължи, като за 15 мача от началото на италианския шампионат, Наполи е записал 13 успеха и две ремита, а настоящата му поредица поредни победи е 11.

11 е и броят точки, който отборът вече има на върха в класирането, но при условие, че преследвачите му ще изиграят своите двубои от кръга в утрешния ден.

Но въпреки това Наполи остава основният претендент за така мечтаното Скудето, а едва ли феновете на тима искат паузата за Мондиала да идва точно в този момент, когато любимците им изглеждат недосегаеми.

Така бе и днес, когато изглеждаше, че Наполи безпроблемно ще запише класически успех над гостите от Удине. Виктор Осимен откри в 15-ата минута, преди Пьотър Зиелински да удвои след половин час игра. Крайното 3:0 оформи Елиф Елмас през втората част.

Домакините имаха тотален превес и сякаш доиграваха мача, преди да дойдат инфарктните три минути между 79-ата и 82-ата, които можеха тотално да преобърнат всичко на "Диего Армандо Марадона". Илия Нестеровски и Лазар Самарджич върнаха надеждите на Удинезе, но въпреки стрес теста, Наполи така и не изпусна победата.