Нюкасъл брутално се намеси в плановете на Лестър и размести сериозно картите в битката за място в топ 4 на Висшата лига. Страдалият цял сезон тим на Стив Брус прегази като гост "лисиците" с 4:2, като водеше с 4:0 малко преди края.

Сензационният резултат на практика означава, че "свраките" нямат повече проблеми с битката за оцеляване, но такива тепърва се задават за Лестър в борбата да влезе в четворката.

Джо Уилок и Пол Дъмет вкараха до почивката за 0:2, а натискът на домакините след нея отвори пространства за контраатаки и Калъм Уилсън два пъти изригна, за да направи резултата направо шокиращ - 0:4 в 73-ата минута. Гостите имаха и още положения...

Марк Олбрайтън и Келеши Ихиеначо върнаха две попадения в края, но това бе всичко от Лестър и изведнъж великолепният сезон на този тим е на път да бъде помрачен.

Да, отборът на Брендън Роджърс още е трети с 63 точки, но при три оставащи кръга и мачове с Манчестър Юнайтед и Тотнъм у дома, както и Челси навън, а и с предстоящ финал за Купата на ФА между тях, Лестър може да се окаже в много трудна ситуация за четворката.

Челси е с 61 точки и мач по-малко, Уест Хем има 58 и също един двубой по-малко, Тотнъм е с 56 (също от 34 срещи), а Ливърпул е с 54, но има цели два мача по-малко от "лисиците". Всички тези отбори имат и чувствително по-лека програма от тях.

Нюкасъл пък вече диша спокойно с 39 точки, на 12 пред Фулъм, който единствен може да го достигне математически при четири победи от четири мача до края на сезона. Но това едва ли ще се случи...

По-вероятно е още пред този уикенд да знаем имената на всички изпадащи тимове от Висшата лига. Шефийлд Юнайтед отдавна е с печат "отпаднал", Фулъм в понеделник приема Бърнли и всичко освен победа го праща в Чемпиъншип. В неделя пък Уест Бромич (26 т.) изпада, ако не победи като гост Арсенал.