Ювентус разгроми Парма с 4:0 като гост, постигайки най-убедителния си успех от началото на сезона.

Вдъхновени от суперзвездата си Кристиано Роналдо, шампионите изиграха може би най-силния си мач в Италия от доста време насам.

Това важи и за Кристиано, който в последните мачове в Серия "А" бе доста тих, но днес се разигра, а това веднага се отрази и на целия отбор.

Категоричният успех изравни Ювентус с Интер на второто място, само на точка зад лидера Милан, но и двата тима от Милано са с мач по-малко от шампионите.

Резултатът в мача откри шведският национал от македонски произход Деян Кулушевски, който в 23-ата минута превърна пас на Мората в гол срещу бившия си клуб.

Най-впечатляващият момент обаче дойде само три минути по-късно, когато Мората отново се оказа в ролята на асистент.

Този път той центрира към Роналдо, а португалецът с пореден уникален скок се извиси над всички и успя да засече топката във вратата. А изглеждаше, че това центриране няма как да се отиграе с глава.

През втората част Кристиано вкара и втория си гол в мача, когато с диагонален шут не остави шанс на вратаря на Парма.

Крайният резултат в срещата бе оформен от Алваро Мората, който след две асистенции заслужи и своя гол.