Роберт Левандовски записа името си в историята на Бундеслигатa, след като буквално в последната минута на сезона счупи голмайсторския рекорд на легендата Герд Мюлер.

Миналата седмица полякът изравни постижението на Мюлер от 40 гола, а сега еднолично се превърна в №1 по вкарани голов в рамките на един сезон.

Нападателят на Байерн (Мюнхен) отбеляза своя гол №41 за сезона в първенството в последната минута на последния мач от сезона, завършил с разгром за шампионите с 5:2 срещу друг баварски тим - Аугсбург.

Автогол даде аванс на Байерн още в деветата минута, а в двадесет и третата Серж Гнабри направи 2:0. Малко след това Даниел Калиджури пропусна дузпа за гостите, а до почивката Джошуа Кимих и Кингсли Коман отбелязаха по веднъж за 4:0.

Андре Хан и Флориан Нидерлехнер намалиха за Аугсбург с голове в рамките на пет минути между 67-ата и 72-ата, а в 90-ата Левандовски успя да отбележи - с добавка от няколко метра разстояние за историята и 5:2.

Преди началото на двубоя клубното ръководство на Байерн изпрати подобаващо Жером Боатенг, Дейвид Алаба и Ханзи Флик, които напускат клуба.