Левски победи Ботев (Пловдив) с 4:1 в среща от 14-ия кръг на Първа лига и поне временно оглави класирането.

Срещата на "Герена" мина изцяло под доминацията на "сините", но те трябваше да поработят за успеха, тъй като допуснаха лековат изравнителен гол в края на първото полувреме.

Попадението на "канарчетата" ще тежи на съвестта на Божидар Митрев, който се намеси твърде неубедително при удар на Антонио Вутов. Големият герой за Левски отново е Станислав Костов, който наниза нови два гола и вече има 13 попадения. По един добавиха Хали Тиам и Давиде Мариани.

Хората на Славиша Йоканович явно бързо забравиха отпадането за Купата и решиха да се реваншират на феновете си.

В Ботев личеше умора от 120-те минути срещу Берое и също толкова неубедителна игра в атака. Този път и защитата изневери на Николай Киров с представянето си. Наставникът поведе отбора си в своя мач №100 начело.

Снимка: Bulphoto

Жерсон Кабрал бе първият, който пробва рефлекса на Даниел Кайзер в 20-та минута с удар от пряк свободен. Намесата на стража бе достатъчно убедителна.

В 28-та минута Давиде Мариани направи голям пропуск с неточен удар след много добър пробив на Станислав Костов отляво.

Две минути по-късно обаче самият Костов взе нещата в свои ръце и откри резултата. С диагонален удар по земя нападателят вкара 12-ия си гол от началото на шампионата. Асистенцията бе на Милош Цветкович.

В 43-а минута Ботев за първи път сериозно застраши вратата на домакините. Направи го Тодор Неделв, който с хубав пряк свободен удар предизвика не по-малко красиво спасяване на Божидар Митрев.

Секунди по-късно обаче вратарят на "сините" се прояви в лошата си светлина. Далечен удар по земя на Антонио Вутов изглеждаше лесен за спасяване, но мина под плонжа на вратаря за 1:1 в края на полувремето.

Втората част също започна с активна игра на Левски и това веднага даде резултат. В 51-а минута след изпълнение на ъглов удар от Давиде Мариани, Хали Тиам засече топката и върна аванса на своя отбор.

Четири минути бяха нужни за още един гол. Станислав Костов се разписа отново след прострелно центриране на Габриел Обертан - 3:1.

В 74-а минута падна и четвъртият гол. Мариани се записа сред голмайсторите след два последователни щастливи рикушета. Левски доминираше изцяло в двубоя.

"Сините" вече имат 34 точки, с две повече от Лудогорец, който е с мач по-малко. Ботев е пети с 23 точки.