Петият в украинското първенсто отбор на Олександрия победи Левски с 2:1 в последната контрола на "сините" на турска земя.

Така бе прекъсната серията от три поредни победи на отбора на Петър Хубчев, който не игра слабо и в днешния ден, но допусна изоставане.

През първата част Франко Мазурек направо пропуск за българите, а удар на Мирошниченко бе спасен от Миятович на другата врата. В следващите минути украинците заиграха по-активно, а Левски разчиташе на контраатаки.

Олександрия откри резултата в 33-ата минута след бърза атака от ляво. Артьом Ситало бе точен от малък ъгъл с техничен удар, който прехвърли Миятович.

В края на първата част Дени Алар стреля в ръцете на противниковия страж и като цяло Левски се затрудняваше да организира опасни атаки.

Олександрия продължи да играе силно през втората част, но удар от фаул на Алар мина на сантиметри над украинската врата.

В 60-ата минута падна втория гол за Олександрия, отново след атака от ляво. Максим Задерака надскочи Иван Горанов и с хубав удар с глава реализира за 2:0.

В 75-ата минута Левски върна едното попадение. "Сините" получиха дузпа след игра с ръка на Стетсков, а точен от бялата точка бе Станислав Костов.

В края на мача "сините" опитаха да стигнат до равенството, но ударите им или бяха неточни или в обсега на вратаря.

На 15 февруари Левски и ЦСКА излизат в мач от първия кръг на пролетния дял от българския шампионат.

Съставът на Левски: Милан Миятович, Живко Миланов (66 - Деян Лозев), Нуно Рейш (57 - Мартин Райнов), Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Симеон Славчев (61 - Филипе Нашименто), Кали Тиам, Франко Мазурек (75 - Ивайло Найденов), Паулиньо (68 - Здравко Димитров), Станислав Иванов (57 - Стайн Спиерингс), Дени Алар (57 - Станисалв Костов)