Ливърпул си отмъсти сладко на Атлетико (Мадрид) с 3:2 като гост в мач от група В на Шампионската лига. Двубоят може да влезе в графата "класика" на турнира - той даде всичко, което може да се иска от един мач, на зрителите.

Гостите поведоха с 2:0 след убийствено начало до 13-ата минута с голове на Мохамед Салах и Наби Кейта, а испанският шампион изглеждаше гроги. Но с помощта на лудата си публика и още по-лудия си треньор Диего Симеоне, Атлетико се вдигна.

Още до почивката голове на Антоан Гризман възстановиха равенството, като в края на тази първа част Ливърпул вече изглеждаше неуверен и плах.

През второто полувреме играта тръгна равностойно, преди в 52-рата минута да дойде важен момент. Съдията от Германия Даниел Зиберт справедливо изгони Гризман с директен червен картон, след като френската звезда опита да махне главата на Роберто Фирмино с високо вдигнат крак.

Това изнерви мача, а в такава обстановка Симеоне и отборът му са в стихията си. Настанаха театрални падания, спорове с рефера при всяка ситуация, провокации в търсене на изгонване и на играч от съперника - филм, който се гледа редовно, когато играе Атлетико. Тимът бе изрядно подреден в отбрана и изглеждаше, че няма как да допусне гол.

Но в 78-ата минута Хермосо допусна глупава грешка и твърде очевидно избута Диого Жота - дузпа. Салах вкара за 2:3 и ситуацията се изнерви още повече.

Атлетико също получи дузпа, но тя бе отменена от Зиберт, който изгледа ситуацията на монитора за ВАР, за да види, че падането е артистично и контакт почти няма (ако изобщо има). Естествено, това разгневи и Чоло Симеоне, и играчите на домакините. Ливърпул обаче си взе мача, за да събере 9 точки от първите си три мача в групата.

Това бе отмъщение за отпадането от този съперник през пролетта на 2020-а, точно със същия резултат в реванша - 2:3 в Англия. Точно на този стадион пък Салах вкара дузпа на същата врата, за да донесе трофея в Шампионската лига на Ливърпул през 2019-а във финала срещу Тотнъм (2:0).

Богато видеосъдържание от мачовете в Шампионската лига - ТУК.

В другия мач от групата Порто повали Милан с 1:0 с гол на колумбийската си звезда Луис Диас. Резултатът завързва много групата, като португалците са с 4 точки, колкото има и Атлетико.

Семкратният шампион на Европа от Милано няма точка след завръщането с в турнира, дошло след 7-годишна пауза.