Лудогорец изигра най-слабия си мач от началото на сезона в Лига Европа и загуби с 0:1 от Спортинг Брага в Разград.

Българските шампиони бяха почти безсилни в офанзивен план и не сътвориха нищо с изключение на отменен гол в началните минути. Единственото попадение в срещата реализира Рикардо Орта в седмата минута и така Лудогорец остава с една точка след три изиграни мача.

Това беше второ поредно домакинско поражение за отбора на Станислав Генчев след 0:1 срещу Цървена Звезда и така тимът вече няма почти никакви шансове да се класира за елиминационната фаза. Остава последен в групата с актив от една точка. Мидтиланд е трети с две след днешното си равенство 1:1 срещу Цървена Звезда. Брага е с шест, а сърбите са с осем.

Лудогорец вече навъртя 15 поредни мача без победа в груповата фаза на Лига Европа, а с днешното си представяне трудно можеше да се бори за такава. Освен попадението си, Брага удари две греди и видимо бе по-опасният тим. Лудогорец обаче имаше основателни претенции за дузпа в края на мача, но такава не бе отсъдена.

Снимка: AP/БТА

Гостите от Брага можеше да открият резултата още в шестата минута, когато Юри Медейрос получи в наказателното поле и стреля с едно докосване, но топката срещна страничната греда.

Още в следващата атака голът падна по идентичен начин. Този път пасът по земя от левия фланг бе към Рикардо Орта и той също стреля моментално, но гредата този път не помогна - 1:0. Асистенцията бе на Нуно Сикейра.

Шоуто продължи в десетата минута, когато Кирил Десподов центрира от фаул и Жосуе Са прати топката във вратата с глава, но попадението правилно беше отменено заради засада. Разградчани започнаха да владеят по-продължително топката и направиха няколко бързи акции, но липсваше последния решителен пас.

След 25-ата минута мачът се накъса заради множество нарушения в центъра на терена. Лудогорец изцяло разчиташе на бързите пробиви на Кирил Десподов и Бърнард Текпетей по крилата, но техните подавания или прехвърляха всички в наказателното поле или бяха пресичани лесно от бранител.

В 43-ата минута дойде първият опасен удар на разградчани. Пиерос Сотириу получи пред наказателното поле, но стреля право в тялото на бразилския страж Матеус. който спаси комфортно. Равносметката за Лудогорец през първата част не бе добра.

Втората започна на много високо темпо и от двата отбора, а първата опасност бе пред вратата на Кристиан Кахлина. Галено проби от левия фланг и стреля, но в тялото на вратаря. Противно на логиката гостите бяха по-опасни в тези минути, а след това смените снижиха темпото на срещата.

В 73-ата минута след центриране от корнер се получи комбинация между две резерви - Лукас Пиазон сложи топката на главата на Марио Гонзалес и испанецът прати топката в сглобката на вратата. Това бе втората греда в мача за португалците.

В 83-ата минута Лудогорец можеше да получи дузпа. Мавис Чибота навлезе в наказателното поле и след това топката се удари в ръката на Фабиано, който дори я "загреба". Съдиите дори не пожелаха да разгледат ситуацията с ВАР.

В последните минути Лукас Пиазон също бе много близо да реализира за гостите, но диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Брага, а Цървена Звезда приема Мидтиланд.