Носителят на Купата на България "Левски" напусна надпреварата в осминафиналната фаза на надпреварата. Лудогорец детронира "сините" след победа с 2:1 и продължава напред към четвъртфиналите на турнира, където вече места си бяха осигурили тимовете на Славия, Черно море, ЦСКА 1948, ЦСКА, Арда (Кърджали), Спартак (Варна) и Локомотив (София).

"Сините" бяха подкрепяни от голяма гостуваща агитка, но феновете си тръгнаха разочаровани, след като любимците им допуснаха обрат, след като бяха повели в резултата.

Уелтон откри резултата в мача след малко повече от час футбол, когато засече центриране на сънародника си Цунами, за да даде преднина от 1:0 на столичани. Съдиите гледаха ситуацията на ВАР, защото имаше съмнения за игра с ръка, но повторенията показаха, че всичко е редовно.

Разградчани обаче наваксаха изоставането си доста бързо. Само осем минути след първия гол Игор Тиаго възстанови равенството. Той вкара след центриране на Пьотровски, а този гол също бе гледан на ВАР поради съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

Обратът стана пълен четвърт час преди края, когато Бърнард Текпетей вкара за 2:1 с далечен удар, а в случая вина може да се търси у Пламен Андреев, който не реагира достатъчно добре.

Столичани можеха да изравнят в последната минута, когато получиха дузпа за игра с ръка на Оливие Вердон. Съдията Георги Драганов гледа случката дълго на ВАР преди да я отсъди, но в крайна сметка посочи бялата точка. Хосе Кордоба обаче стреля високо над вратата и така пропусна да изравни.

Жребият за четвъртфиналите ще бъде теглен на 12 декември (понеделнк) в националната футболна база в Бояна. Мачовете ще се играят между 4 и 6 април догодина. Полуфиналите са предвидени за 25-27 април и 2-4 май, а финалната среща - за 24 май.