Царско село и Лудогорец завършиха при равенство 1:1 под неспирния сняг в София. Столичани и шампионите за втори път този сезон не успяват да се победят, като и при първата им среща за първенство отново приключиха при този резултат.

Лудогорец атакуваше по-настоятелно и имаше няколко шанса, дошли след скоростни действия по фланговете. Първата възможност за Царско село дойде след шут от движение на Еманул Манев в 26-ата минута, а малко след това Дилан Мартенс стреля покрай вратата от малък ъгъл.

Отговорът на шампионите бе техничен прехвърлящ удар на Клаудиу Кешерю, който кацна на гредата на Джони Пласид малко по-късно, а в 44-ата минута гол на “орлите” бе отменен.

Кирил Десподов отне топката и двамата с Елвис Ману се откъснаха сами срещу Кристиан Кахлина. Десподов подаде към Ману, а той от своя страна вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

След почивката снеговалежът бе още по-силен, като на няколко пъти играта бе спирана, за да бъдат изчистени очертанията на терена.

Снимка: Bulphoto

Двата тима си размениха светкавично по един гол, като първо резервата Пиерос Сотириу откри за Лудогорец. Кипърският нападател сам започна атака с пас към Каули, той комбинира с Бърнард Текпетей, който от своя страна центрира в наказателното поле и Сотириу откри след удар с левия крак в 77-ата минута.

Само две по-късно Мартин Кавдански изравни, засичайки с глава центриране от фаул на Дилан Мертенс. Защитникът абсолютно необезпокоявано се промъкна между защитата на гостите, за да отбележи на далечнат греда - 1:1.

Три минути преди края пред разградчани се откри добър шанс, след като Вандерсон намери Текпетей, който обаче не стреля достатъчно бързо към празната врата, а Луис Педро блокира удара му.

Лудогорец е начело в класирането с 52 точки, докато Царско село е осми с 25.