Атлетико Мадрид е на четвъртфинал за Купата на краля след епична вечер, в която елиминира градския враг Реал - 4:2 след продължения.

Двубоят е категоричен претендент за мач на сезона, истински епос с невероятно темпо, нерви, драма, шест гола и 12 жълти картона. Носителят на трофея отпада, въпреки че имаше достатъчно положения да спечели не един, а цели два мача.

Реал удари две греди, изпусна още куп ситуации. Атлетико също можеше да вкара поне два пъти повече от тези четири попадения във вратата на стария враг. Изобщо - това бе зрелище.

Домакините поведоха с гол на Диас Лино в 39-ата минута, след като преди това по чудо оцеляха, когато Джуд Белингам проби и уцели напречната греда.

В добавеното време на първото полувреме обаче Ян Облак, вратарят на Атлети, по някакъв начин вкара топката в собствената си врата след неособено сложно центриране. Нетипичен гаф за един от най-силните в света на този пост, който имаше невероятна вечер извън това положение, спасявайки сигурни голове.

При 1:1 дойде почивката, а след нея Атлетико пак първи стигна до гол.

Този път бе ред на Камавинга и вратаря на Реал Лунин да сбъркат елементарно, а Алваро Мората вкара от 3-4 метра в празната врата. Осем минути преди края обаче Белингам пак се разходи из защитата и ритна топката успоредно - не се разбра центрира или стреля, а Хоселу с глава я вкара за 2:2. Продължения. Не и преди Родриго да стреля отново в напречната греда на домакините.

В допълнителните 30 минути Антоан Гризман излезе на сцената с гениален гол от малък ъгъл в 100-ата минута, а в 119-ата на контраатака Рикелме довърши Реал и празненствата на "Метрополитано" започнаха.

Имаше и нерви, и искри след края между двата щаба, след като Диего Симеоне - както винаги, просто не седна и не спря да дирижира какафонията от шум и натиск върху съперник и съдия - толкова типична атмосфера за домакинствата на Атлетико с този треньор. Но отборът му си знае работата на терена и си заслужи детронирането на стария съперник от столицата.

Отчасти и си върна за онова 3:5 пак с огромна драма преди 10 дни за Суперкупата, когато Реал триумфира с продължения.