Спас Делев отбеляза страхотен гол, за да реши петголовото шоу в последния мач от 13-ия кръг на Първа лига.

В него Арда победи ЦСКА 1948 с 3:2 на "Васил Левски" в столицата, а именно изпълнението на опитния Спас Делев три минути преди края, реши всичко в мача.

Освен с пет гола, мачът на националния стадион бе изпъстрен с още много интересни ситуации, две греди и няколко пропуска. Сякаш двата тима заслужаваха да поделят точките, докато малко преди края Спас Делев не копна по невероятен начин топката над излезлия вратар Даниел Наумов.

Голът веднага бе отменен заради засада на Делев, но преразглеждането с ВАР показа, че макар и само с милиметри, то нападателят на Арда е в редновна позиция.

А на почивката изглеждаше, че гостите от Кърджали ще стигнат до рутинен успех, защото те се оттеглиха с преднина от 2:0.

Автогол на Лазар Марин и гол с глава на новият ни национал Алекс Петков дадоха преднината на Арда, а в края на полувремето ЦСКА 1948 уцели греда.

Втората част пък започна с греда за Арда, която тотално можеше да реши мача, но след това видяхме един преобразен тим на домакините.

ЦСКА 1948 заигра много по-опасно, започна да създава положения, а в 57-ата Ивайло Чочев върна "червените" в мача.

Сякаш логично, 20 минути по-късно и изравнителният гол бе факт, когато младежкият национал Симеон Петров се извиси над всички след корнер и с глава прати топката във вратата за 2:2.

И когато изглеждаше, че мачът ще завърши при логично равенство, дойде моментът на магия и победният гол на Спас Делев.

А това не бе всичко, защото до края пред двата тима се откри по още един чист шанс, но промяна в резултаата нямаше.

Така Арда се изкачи на осмото място с 14 точки, колко имат отборите на Левски и Локомотив (София). ЦСКА 1948 пък остава 12-и с 11 точки, който имат Пирин и Ботев (Враца).