Манчестър Юнайтед се опита да победи Манчестър Сити, но загуби с 0:2 на "Олд Трафорд" в битка, която може да е решаваща за титлата във Висшата лига.

Успехът изкачи "гражданите" на върха в класирането на точка пред Ливърпул и ги прави фаворити за трофея при три оставащи кръга. Те взеха на теория най-трудния си мач до края на сезона и то с проява на голяма класа.

В Ливърпул се надяваха Юнайтед да направи огромна услуга в лудата надпревара на върха, но вместо това "червените дяволи" отстъпиха и понесоха удар в своето си състезание - да се класират в топ 4. Гуардиола стана първият мениджър с три поредни победи на "Олд Трафорд".

Хората на Оле Гунар Солскяр търсиха победата, но просто съперникът им бе по-класен и ги покоси с два гола през второто полувреме - на Бернардо Силва и Лерой Сане. Поражението е седмо за "червените дяволи" в последните девет двубоя и за пореден път сблъсква тима с реалността - разликата в класите с двата лидера е огромна.

Първото полувреме бе белязано от много интензивна игра от страна и на двата отбора. Видимо личеше, че Юнайтед иска да победи и играе на 100% не само за честта си, но и за точките.

Класата на Сити обаче прозираше и Давид Де Хея трябваше да се намесва на няколко пъти. Първият случай бе в 15-та минута след коварен рикошет.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Юнайтед отвърна с неточен удар на Лингард, а в ответната атака Де Хея пак трябваше да спасява след далечен шут на Бернардо Силва.

В 23-та минута още по-далечен удар на Рашфорд мина опасно близо над гредата, но след това Сити взе тотално инициативата.

Най-добрата ситуация за "гражданите" дойде в 43-та минута, когато Стърлинг получи в наказателното поле, навърза трима играчи, но сякаш стреля твърде късно и Де Хея имаше време да се подготви за важно спасяване.

Превъзходството на Сити даде своя резултат в 53-та минута. Бернардо Силва получи пред наказателнто поле, направи бърз финт срещу Люк Шоу и прати топката в близкия ъгъл по фантастичен начин - 1:0.

В следващата атака Агуеро имаше шанс да вкара втори гол след бързи действия, но ударът му срещна външната страна на страничната греда.

Юнайтед отвърна с бърза атака и огромен шанс за Джеси Лингард, който не уцели топката от добра позиция. Опасните атаки следваха една след друга.

В 66-та минута Лерой Сане довърши съперника. След пас на Рахийм Стърлинг той стреля силно, а Давид Де Хея не се намеси достатъчно убедително и допусна попадение за 0:2.

До края на мача Сити се стремеше да владее продължително топката и да не предприема излишни рискове. Не допусна почти нищо опасно пред вратата си и заслужено се поздрави с успеха и аванс от една точка на върха.

Домакините остават на незавидната шеста позиция с актив от 64 точки - към момента на три от четвъртото място, на което е Челси.