Манчестър Сити и Реал Мадрид счупиха всички стереотипи в Шампионска лига в първи мач от полуфиналната фаза. Свикнали сме откриващият двубой обикновено да носи по-предпазлива игра и тактически дуел, но тези два отбора просто изумиха с атакуващ футбол.

Сити надделя над своя съперник с 4:3 в спиращо дъха шоу на "Етихад", което ще се помни дълго. "Гражданите" показаха, че са крайно амбицирани да спечелят трофея за първи път, но и испанският им съперник отново през този сезон загатна, че никога не се предава.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ГОЛОВЕТЕ НА "ЕТИХАД" >>>

Хората на Гуардиола поведоха в резултата с два бързи гола на Кевин де Бройне и Габриел Жезус, но до края на първото полувреме Карим Бензема върна едно попадение за 1:2. В началото на второто Фил Фоудън направи 3:1, а секунди по-късно Винисиус отвърна за 2:3. Имаше време за още две попадения - на Бернардо Силва за 4:2 и на Бензема от дузпа за крайното 3:4.

Сити определено заслужи успеха си, след като създаде много повече голови положения от своя съперник и можеше да вкара поне 6-7 пъти. Реал обаче успя да се възползва от своите шансове и да направи реванша съвсем отворен. "Белия балет" на два пъти в елиминациите се оказваше изоставащ - срещу ПСЖ и Челси, така че тази ситуация далеч не е чужда за Карло Анчелоти и компания.

Страхотният Бензема също заслужава похвала, като вече има 14 гола в Шампионска лига, с което той задминава Левандовски. Те стават факт в неговия мач №600 за Реал. Той вече има 41 гола за сезона в 41 мача, като само Кристиано Роналдо, Уго Санчес, Ференц Пушкаш и Алфредо ди Стефано са вкарвали по толкова в една кампания. Вторият гол на французина дойде от хладнокръвна дузпа "паненка", при която тимът му изоставаше с две попадения. Изпълнението едва не донесе инфаркт на Карло Анчелоти.

От другата страна Сити показа мощта си в атака, която само преди дни донесе пет гола срещу Уотфорд и три срещу Брайтън. Отборът на Гуардиола обаче имаше проблеми в атака, като Джон Стоунс бе сменен принудително и това донесе до сътресения най-вече при влезлият на пожар Фернандиньо.

Реваншът е на 4 май на "Сантяго Бернабеу". Трудно е да си представим, че ще видим пак толкова много голове, но със сигурност зрелището няма да е по-малко. Утре е другият полуфинал, който ще противопостави тимовете на Ливърпул и Виляреал.

Манчестър Сити поведе в резултата още с първия си удар в мача след две минути игра. Рияд Марез центрира с левия крак и Кевин де Бройне се включи, за да засече точно с глава за 1:0.

В 11-ата минута резултатът вече беше 2:0. Габриел Жезус се разписа, след като този път Де Бройне бе асистент, а Габриел Жезус си спря топката покрай Давид Алаба и вкара от близка дистанция. Защитата на "кралския клуб" играеше ужасяващо.

В 26-ата минута Сити беше на косъм от трети гол. Страхотна работа на Де Бройне доведе до пас на Бернардо Силва към Марез и от сравнително малък ъгъл алжирецът стреля във външната страна на мрежата. Гуардиола побесня, че последва удар, а не пас към централната зона.

Поредната ситуация за Сити дойде в 29-ата минута след зрелищна контраатака. Тя беше завършена от поредния супер пас на Де Бройне, а Фодън стреля по диагонала с удар по земя, но покрай вратата. "Гражданите" бяха неудържими. Първият изгоден шанс за испанците дойде в ответната атака, когато след корнер Карим Бензема центрира, а Алаба отклони с глава, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

В 33-ата минута Реал удари и показа, че не е безпомощен. Ферланд Менди центрира от левия фланг и Карим Бензема засече по страхотен начин с левия кра, за да прати топката между краката на Олександър Зинченко, в страничната греда и в мрежата - 1:2!

В следващата атака Реал отново натисна и се стигна до нов точен удар, този път на Родриго, но Едерсон спаси.

Още в първата си атака през втората част Сити по чудо не вкара трети гол. Рияд Марез преодоля с лекота Начо и стреля сам срещу вратаря, но топката срещна гредата. Последва добавка на Фоудън, при която Карвахал пресече топката на гол линията.

Снимка: AP/БТА

В 53-ата минута устремът на Сити нямаше как да не даде резултат. Фернандиньо отне топката и направи двойно подаване преди да центрира към Фоудън, който на далечната греда връхлетя и с глава не остави шанс на Куртоа за 3:1. Голът наподобяваше този на Де Бройне от началото на мача.

Радостта на "гражданите" продължи обаче само две минути! Винисиус се разправи с Фернандиньо на левия фланг и пробяга половината терен преди да вкара сам срещу вратаря. Уникален дрибъл на бразилеца - 2:3.

В 74-ата минута Сити вкара поредния си брилянтен гол - най-красивия до момента в мача. Зинчеко изгуби топката, но Бернардо Силва я взе и я закова в горния десен ъгъл на Куртоа за 4:2. Вратарят на испанците просто замръзна на място. Секунди по-късно Марез се размина на сантиметри от пети гол след шут от малък ъгъл.

Реал обаче трябваше да атакува и в една от акциите си в 80-ата минута Реал получи дузпа след голяма грешка на Еймерик Лапорт, който изпъни ръката си и удари топката с нея при не особено опасно центриране. Бензема застана зад бялата точка и вкара с паненка с изумително хладнокръвие. Това беше 41-и първи гол за Карим в 41 мача през този сезон.

В 85-ата минута остро центриране от левия фланг едва не доведе до пети гол на Сити, но няколко играчи се разминаха на сантиметри от топката. Ситуацията се повтори секунди по-късно. Шоуто не спираше.

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Стоунс (Фернандиньо 36'), Диаш, Лапорт, Зинченко, Родри, Де Бройне, Бернардо Силва, Марез, Жезус (Стърлинг 83'), Фоудън

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба (Начо 46'), Менди, Кроос, Валверде, Модрич (Себайос 79'), Родриго (Камавинга 70'), Винисиус (Асенсио 88'), Бензема