Царско село пропусна да спечели за първи път като гост на Черно море във Варна, като двата отбора взеха по точка след 1:1 на стадион “Тича”. Столичани водеха до последната минута, когато обаче неразбирателство между вратаря Янко Георгиев и Христо Попадийн доведе до дузпа, която бе отбелязана от Йевхен Сердюк.

Гостите бяха повели в 52-ата минута с гол на Ален Стеванович в 52-ата минута, а като цяло срещата бе изпълнена с доста единоборства и двата тима напарвиха общо 34 нарушения.

През първото полувреме най-добрата ситуация бе за Царско село, след като в 10-ата минута Иван Дюлгеров излезе необмислено, за да изчисти дълга топка, която пък му бе отнета от Миси Мезу. Габонският нападател обаче пропусна да отбележи на празна врата.

Това обаче стори съотборникът му Стеванович седем минути след началото на второто полувреме, когато настигна дълга топка, която сякаш не бе предназначена точно за него и я прати по земя в далечния ъгъл на Дюлгеров. След попадението “моряците” бяха доста по-настоятелни и стигнаха до изравняване, макар и не от игрова ситуация.

Попадийн остави топката на вратаря Георгиев в последната минута, а той от своя страна не реагира достатъчно бързо и събори Сердюк, който след това реализира отсъдената дузпа за 1:1.

В добавеното време Милан Йокич от гостите и Родриго Енрике от домакините влязоха в конфронтация, която доведе до изгонването и на двамата, а футболистите на двата отбора си спретнаха меле за кратко.

Царско село остава с 10 точки на последнотото четиринадесето място, докато Черно море е четвърти с 22.