Милан пропиля златен шанс да си гарантира връщането в Шампионска лига за първи път след седемгодишна пауза.

"Росонерите" завършиха наравно 0:0 с 16-ия Каляри, който по-рано днес си гарантира оставането в елита и играеше само за своята чест.

Победа на Милан в предпоследния кръг щеше да означава, че клубът води с три точки на петия Ювентус и няма как да бъде задминат от шампионите в залючителните мачове заради по-добрия си актив в директните двубои.

Вместо това равенството означава, че Милан остава трети, но само със 76 точки, колкото има и четвъртия Наполи. Пети остава Юве със 75.

Така отборът на Стефано Пиоли ще гони дивото в последния кръг, където трябва да спечели задължителна победа при гостуването си на втория Аталанта или да чака грешна стъпка от Ювентус в гостуването им на Болоня или пък на Наполи в домакинството на Верона. Новината не е добра за "росонерите", тъй като в рамките на последните два сезона те загубиха с 0:5 и 0:3 от Аталанта.

Днес напрежението за Милан дойде в повече и до голяма степен тимът може да се радва, че не загуби от Каляри.

Първият добър шанс за "росонерите" дойде в 18-ата минута, когато Алексис Салемакерс отправи силен далечен удар, който беше спасен класно от Алесио Краньо. След това подобен удар на Давиде Калабрия мина на сантиметри от вратата.

През втората част изненадващо най-добрият шанс се откри пред Каляри. В 54-ата минута след центриране от ляво Леонардо Паволети отправи удар с глава от непосредствена близост, но Джанлуиджи Донарума направи прекрасно спасяване.

В 65-ата минута стражът на Милан направи още една чудесна намеса след центриране от корнер и удар с глава на ветерана Диего Годин.

Като цяло "росонерите" не заслужиха победата с представянето си и ще трябва да вдигнат значително нивото в Бергамо, ако искат да се върнат в Шампионска лига.