Милан вкара два гола в последния четвърт час от мача, за да спечели с 2:0 срещу Рома в мач на доста ниско темпо от 28-ия кръг в Серия А.

В момента на началния съдийски сигнал термометрите показваха 32 градуса. И въпреки че част от терена беше под сянка, то лошите условия повлияха и на двата отбора.

Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции. При отсъствието на контузения в прасеца Златан Ибрахимович, атаката на Милан беше водена от Хакан Чалханоглу и Лукас Пакета, чийто удари бяха спасени от вратаря Антонио Миранте.

Домакините счупиха нулевото равенство в 75-ата минута, когато се разписа Анте Ребич. Франк Кеси стреля, вратарят Миранте отби, но притичалият хърватски нападател Ребич довкара. Неговият първи удар дори се отби в страничната греда, топката се върна при него и от втори опит беше точен.

Чалханоглу удвои от дузпа в 89-ата минута, като осигури втората поредна победа на тима след подновяването на шампионата.

Милан е на 7-о място в класирането с 42 точки, колкото има и Наполи, но на 6 зад 5-ия Рома.