ПСЖ и Монако сътвориха истинско зрелище на "Парк де Пренс" в 20-ия кръг на Лига 1 и завършиха наравно 3:3.

Така монегаските спряха серия от шест поредни победи в първенството на своя съперник и направика услуга на единствения преследвач в лицето на Марсилия.

Монако доказа, че се намира във възходяща форма под ръководството на Роберт Морено, макар че имаше късмет заради множеството пропуски на суперзвездите на парижани.

Срещата мина през два обрата, а най-добрият играч на терена бе Неймар, който отбеляза две попадения и изработи още едно.

Пет от шестте гола паднаха още през първото полувреме, а феновете ще се надяват на подобно зрелище в отложения мач между двата отбоа "Стад Луис II", който ще се играе в идната сряда.

Резултатът бе открит от Неймар още в третата минута след хубава асистенция на Марко Верати, който намери съотборника си с извеждащ пас в наказателното поле.

Монако обаче шокира съперника си с два гола за шест минути. В седмата Желсон Мартинс изравни за 1:1, след като удар на Бен Йедер бе спасен от вратаря, а португалецът бе точен с добавка.

В 13-ата минута самият Бен Йедер бе точен след финт срещу Хуан Бернат и прецизен удар по земя покрай вратаря Кейлор Навас.

Още в 24-ата минута обаче ПСЖ възстанови равенството. Неймар получи на същата позиция и отново стреля. Този път топката рикошира в двама бранители и влезе неспасяемо за стража на гостите. Попадението бе записано като автогол на Фаде Туре.

Три минути преди края на полувремето Килиан Мбапе беше фаулиран в наказателното поле от Желсон Мартинс и Неймар вкара от бялата точка за 3:2.

Само че Монако не се предаде през втората част и стигна до равенството с гол на резервата Ислам Слимани, който се възползва от лоша намеса на Маркиньос.

До края ПСЖ Направи няколко пропуска чрез Неймар и Килиан Мбапе, но със себераздаването си монегаските заслужиха точката. Парижани са първи с 46 точки плюс пет точки и мач повече спрямо втория Марсилия. Монако е осми с 29 точки.