Монтана победи Етър с 1:0, като трите точки днес отлепиха северозападния тим от дъното на класирането, където монтанци изпревариха именно великотърновския тим.

Дебютен гол донесе чаканият дълго успех на домакините, които за последно записаха победа в елита от над два месеца насам. За последно тимът бе печелил на 19 февруари срещу ЦСКА 1948, а днес го направи след попадение на Росен Кръстев, което е първо за него в родния шампионат.

Младият нападател вкара само минута след появата си на терена през второто полувреме. Той се оказа напълно сам между няколко защитници на Етър след центриране от корнер на Владимир Айтов и без особени проблеми откри резултата с глава - 1:0 в 64-ата минута.

Двата отбора си поделиха първото полувреме - гостите започнаха по-настоятелно, но след това Монтана заигра по-добре и създаде няколко добри шанса, които обаче не бяха материализирани. Пропуски направиха Николай Минков, Стефан Каменов и Давид Кики.

Голът на Кръстев бе събитието след почивката, а малко преди края на мача Преслав Боруков пропусна да донесе точка на “болярите”. Топреализаторът на отбора се оказа сам срещу Благой Макенджиев, но стреля в аут.

Трите точки, сложили край на серията на Монтана от девет мача без победа и пратиха отбора на тринадесето място в класирането с 24 точки, колкото има и дванадесетия Славия, докато Етър е последен с 22 точки.

Другият тим, който играе в последната четворка на шампионата и се бори за оставане е Ботев (Враца).