Наполи победи Интер с 1:0 като гост на "Сан Сиро" в първия полуфинален мач в турнира за Купата на Италия. Предстои реванш на 5 март в Неапол.

Това беше първа загуба за "нерадзурите" от 10 декември, когато те претърпяха поражение от Барселона с 1:2. В този период записаха шест победи и четири равенства.

Антонио Конте заложи на атомното през този сезон нападение Ромелу Лукаку - Лаутаро Мартинес, но Интер не вкара гол за първи път от 6 декември, когато направи 0:0 с Рома.

Отборът на Дженаро Гатузо показа отново много желание и себераздаване в този турнир, което се видя и при победата над Лацио в четвъртфиналите.

Единственото попадение вкара Фабиан Руис в 57-ата минута след двойно подаване с Джовани Ди Лоренцо и страхотен шут извън пределите на наказателното поле.

Първата част не предложи нищо интересно с изключение на един шут на Зиелински отблизо, който бе спасен от резервния страж на Интер Даниеле Падели.

През второто полувреме след гола Конте пусна в игра Кристиан Ериксен и Алексис Санчес, но без резултат.

Ударите на "нерадзурите" бяха все така неточни, но в края на мача Оспина направи много важно спасяване след шут на Дамброзио от непосредствена близост. Стражът определено имаше основна роля в опазване на победата за Наполи в тази ситуация.

Така Наполи в рамките на 22 дни успя да запише победи над Лацио, Ювентус и Интер.