Арда победи Славия с 2:1 в Кърджали в последната среща от шестия кръг на Първа лига.

Кърджалии постигнаха обрат през второто полувреме и продължават да са непобедени през сезона. Успехът ги изкачи на третата позиция с актив от 12 точки, само на две зад лидера Берое.

Славия претърпя пета поредна загуба и остава на предпоследната 13-а позиция с едва една точка. Руският специалист Александър Тарханов, който ще поеме клуба, днес гледаше от трибуните поредния слаб мач на "белите".

Столичани поведоха през първото полувреме с гол на Радослав Кирилов, но видяха как кърджалии обръщат през втората част с попадения на Иван Коконов и Ради Василев.

Въпреки че Славия спечели първата част, Арда бе по-добрият отбор на терена, като ветеранът Георги Петков на два пъти спаси опасни удари на Спас Делев още преди да изтече десетата минута.

В 39-ата минута Славия поведе. Ертан Томбак центрира към далечната греда и там Кирилов засече с глава за 1:0, надскачайки Деян Лозев.

През втората част обаче кърджалии обърнаха. Емил Мартинов намери Василев, който с глава отклони за Иван Коконов. Бившият играч на Берое от близка дистанция направи 1:1.

В 82-ата минута дойде и моментът на Василев. Той се възползва от страхотен пробив и асистенция на Матеус Леони.