Скандални сцени съпъстваха сбогуването с елита на Царско село. Тимът от покрайнините на София изпада във Втора лига, след като днес стигна само до равенство 1:1 срещу Локомотив (София), а пък Ботев (Враца) спечели с 5:3 в Благоевград и се добра до бараж.

Отборът на Стойне Манолов получи две дузпи и може би щеше да спечели, ако ги бе реализрал, но пропусна и двете. По-фрапантното в мача бе при втората, когато шефът на Царско село нахлу на терена, за да определи кой да изпълни 11-метровия удар.

В крайна сметка Мартин Кавдански се нае с изпълнението, което първоначално трябваше да бъде на Юсуфа Яфа. Гамбиецът пък директно свали фланелката си и напусна терена след саморазправа с Манолов.

Кавдански изпусна изстрела си и така домакините изпаднаха. Иначе Локомотив бе повел след пряк свободен удар на Фране Чиряк в 26-ата минута - 1:0 за “железничарите”. В продължението на първата част дойде и първата дузпа за домакините, която бе пропусната от Венцислав Христов. В 73-ата минута те все пак изравниха след гол на Андрей Йорданов за 1:1, но това бе всичко, за което имаха сили.

В Благоевград Юлиан Ненов заби хеттрик, с който прати Ботев (Враца) на бараж срещу четвъртия от Втора лига Етър. Врачани спечелиха с 5:3 срещу “орлетата” в последния мач на Светослав Дяков и Станислав Манолев, които прекратяват кариерите си.

Пирин поведе с гол на Вячеслав Велев за 1:0, но Юлиан Ненов се разписа на два пъти между 30-ата и 42-ата минута, за да направи 2:1. Васил Христов изравни в добавеното време на първата част - 2:2, но още в началото на второто полувреме Ненов вкара за 3:2. После Йоан Бауренски се разписа за 4:2, а Стефан Гаврилов вкара и пети гол. Даниел Иванов оформи крайното 5:3 в края.

Ботев завършва на тринадесета позиция, а Царско село изпада като последен в класирането - четиринадесети.