Реал (Мадрид) направи огромна стъпка към титлата в Ла Лига, след като постигна трудна победа над Атлетик (Билбао) с 1:0 на "Сан Мамес" в 34-ия кръг.

Единственият гол за "белия балет" вкара Серхио Рамос от дузпа в 73-ата минута, като това беше втори пореден мач на отбора, който бива решен с наказателен удар.

С победата си тимът на Зинедин Зидан дръпна със седем точки на върха спрямо преследвача Барселона, като каталунците предстои да играят с Виляреал по-късно тази вечер.

Срещата започна със силни минути на Реал, като Асенсио пропусна от пряк свободен удар, а в последствие Бензема не успя да реализира с глава. Последва и пропуск на Родриго.

На другата врата Инаки Уилямс стреля над гредата, а малко по-късно Бензема отново пропусна с глава. Уилямс продължи да е най-активният играч на домакините и отново не успя да реализира преди края на полувремето.

В началото на втората част удар на Модрич бе спасен, а най-красивото спасяване бе на другата врата, където Куртоа спря Уилямс от сигурен гол.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Дани Гарсия настъпа Марсело в наказателното поле. След ВАР бе отсъдена дузпа, която Серхио Рамос реализира.

Малко след това Рамос наглед направи фаул в своето наказателно поле срещу Раул Гарсия, но този път сигнал не последва. До края на мача Раул Гарсия и Бензема направиха значими пропуски и така резултатът се запази.

В края двата отбора се сдърпаха на няколко пъти, като се стигна до мелета.