Арсенал и Нюкасъл завършиха наравно 0:0 в един от най-очакваните мачове от междинния 18-и кръг на Висшата лига.

Двубоят противопостави първия в класирането срещу третия, като тимът на Еди Хау трябваше да покаже на "Емирейтс" дали е способен да даде битка на един от отборите пред него в таблицата.

Нюкасъл, който прави страхотен сезон, успя да удържи равенството и по този начин спря серията на Арсенал от пет поредни победи. Освен това продължава да е само с една загуба от началото на сезона - тази при гостуването на Ливърпул.

"Артилеристите" на Микел Артета логичнодоминираха в срещата, но не успяха да победят за първи път от октомври, като това се дължеше на няколко пропуска, най-вече през второто полувреме.

Като цяло двубоят беше много нервен и съдията трябваше да раздаде общо девет жълти картона.

Най-изгодният шанс през първото полувреме се откри пред "свраките" в самия край, когато след центриране от корнер от непосредствена близост Жоелинтон прати топката с глава в аут на далечната греда.

През втората част Арсенал опита да натисне, а в 79-ата минута удар с глава на Габриел Мартинели прелетя до дясната греда. Най-добрият шанс за домакините дойде в 87-ата минута, когато Еди Нкетия стреля по земя и Ник Поуп направи прекрасно спасяване с крак.

В самия край на продължението играчите на Арсенал и Микел Артета побесняха, искайки дузпа за игра с ръка, но повторенията показаха, че подобно решение щеше да е прекалено пресилено.

Така "топчиите" остават лидери с 44 точки, но вторият Манчестър Сити може да съкрати разликата на пет, ако победи Челси в четвъртък. Нюкасъл остава трети с 35 точки, като вече е изравнен с четвъртия Манчестър Юнайтед.