Дербито между ЦСКА и Левски ще открие мачовете от първата шестица в родния шампионат.

Мачът между "червени" и "сини" е в събота от 16:15 часа на националния стадион "Васил Левски".

Двата тима са разделени от една точка класирането в полза на символичния домакин ЦСКА, като до този момент през сезона и двете дербита завършиха наравно (2:2, 0:0).

Надеждите на Левски бяха, че тимът ще успее да завършат редовната част от сезона пред вечния си съперник, за да са символичен домакин в мача.

По този начин "сините" щяха да генерират сериозен приход от двубоя в тези тежки за клуба времена. Това обаче не се случи и Левски влиза в плейофите от четвъртата позиция.

Веднага след дербито, от 18:30 на "Лаута" излизат Локомотив (Пловдив) и Славия, а в неделната вечер от 21 часа, един срещу друг ще играят Лудогорец и Берое.

До този момент е ясна програмата само на следващите два кръга на първата шестица и втората осмица.

Дори и тя обаче подлежи на промени, заради полуфиналите за Купата на България. В зависимост от това кои два отбора ще достигнат финала, ще бъдат правени промени, така че да дадат максимално време за почивка на финалистите.

Полуфиналите са следващата седмица. Във вторник (23.06) Левски посреща пловдивския Локомотив, докато ден по-късно ЦСКА играе срещу Ботев.

Финалът е на 1 юли (сряда) на стадион "Васил Левски"