Ференцварош пребледня, но се измъкна само с уплаха в реванша с малтийския Валета в Шампионската лига.

Унгарският шампион, който елиминира Лудогорец в първия кръг, имаше аванс от 3:1 в първия мач и изглеждаше безпроблемен участник в трета квалификация.

Но домакините поведоха в 27-ата минута с гол на Марио Фонтанела, за да са на само на едно попадение от сензация.

Заредиха се ситуации пред двете врати, но все пак Токмак Нгуен, който се разписа и в Разград, успокои ситуацията с гол в 59-ата минута.

Украинският треньор на Ференцварош Серхий Ребров (на снимката) бе нервен и на няколко пъти изригваше край тъчлинията срещу своите.

Но работата е свършена.

В следващия кръг унгарците срещат Динамо (Загреб).

В мача на вечерта Базел елиминира ПСВ (Айндховен) с 2:1 и общ резултат 4:4. След 2:3 в Холандия, гол повече на чужд терен прати напред швейцарците.

Под дъжда на стадион "Санкт Якоб" двата отбора направиха страхотен двубой, в който головите положения бяха поне две дузини.

Наградата за Базел е среща с австрийския ЛАСК (Линц), който изглежда далеч по-лесно препятствие от ПСВ.