Жозе Моуриньо продължава да пише история в английския футбол с победа №200 във Висшата лига. Тотнъм с португалския си мениджър пречупи у дома Евертън на Карло Анчелоти с 1:0, като попадението дойде след нещастен автогол на Майкъл Кийн.

Успехът е юбилеен за Жозе, който постига 200 победи за 326 мача в елита на английската игра. Само един човек - сър Алекс Фъргюсън, е стигнал тази граница по-бързо - за 322 двубоя. А общо само четирима треньори бяха записали 200 победи преди Специалния.

Мачът бе белязан и от странна случка в края на първото полувреме, когато съотборниците Уго Лорис и Хюн Мин Сон от Тотнъм едва не се сбиха. Двамата бяха разтървани от другите играчи в тима при излизането от терена след първата част, размахваха юмруци и дори май имаше удар.

Гледката бе изумителна - домакините водиха, нямаше никакво основание за нерви и скандали.

Моуриньо след мача прегърна и двамата, те също приятелски си подадоха ръка и се поздравиха за победата.

"Смятам, че това е прекрасно - изненадващо каза Жозе по темата. - Аз сигурно съм виновен и случилото се е последствие от няколкото срещи с отбора тази седмица.

Призовах ги да изискват повече от себе си и от човека до себе си. Бях критичен. Днес те показаха как се изисква повече, като имаха огромен глад за тази победа. Израснаха като личности и характери."

Между двамата проблем няма, просто изпусната реплика едва не доведе до куриозен бой между съотборници.

"Част от футбола - сви рамене Лорис. - Остава си в съблекалнята между нас и вече е забравено. Победата е единственото, което ни интересува."

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

С нея Тотнъм не прави гигантска крачка напред - с 48 точки е на осма позиция, на цели 9 зад четвъртия Челси. Много трудно е да се види как тимът на Жозе ще стигне до място в Шампионската лига.

Това бе едва петият случай в 30 мача под ръководството на португалеца от неговото идване в клуба, в който Тотнъм запази вратата си без гол. Нещо, което несъмнено не се харесва на Моуриньо.

Евертън остава 11-и с 44 т. и отрицателна голова разлика.