Националният отбор на Англия разгроми Албания с 5:0 и на практика се класира за Световното първенство в Катар след година.

Класирането на Трите лъва не е математически факт, защото на теория все още е възможно разполагащият с три точки по-малко тим на Полша да се изравни по точки с англичаните и евентуално да има по-добра голова разлика.

Разбира се, това е в сферата на фантастиката, защото Англия има гостуване на аматьорите от Сан Марино в последния кръг. А дори да видим чутовна сензация в този мач, то едва ли евентуалната загуба на Англия ще е с такава разлика, че Полша да успее да изравни англичаните по точки и да ги задмине по голова разлика.

В такъв случай спокойно може да заключим, че напълно според очакванията Англия ще завърши на първата позиция в тази група, а Полша с ще е на второ място и ще се надява да намери място на Мондиала чрез баражите.

Днес във вихъра си за Трите лъва бе Хари Кейн, който вкара три гола и асистира за четвърти, а всичко това в рамките на първото полувреме. По един гол вкараха Хари Магуайър и Джордан Хендерсън.

Освен това Хари Кейн вкара и т.нар. перфектен хеттрик, който включва гол с глава, както и по един с левия и десния крак. За да е вечерта му още по-приятна, той разби и рекорда на Уейн Рууни по голове в официални мачове, като Кейн вече има 38 попадения в 54 двубоя със сътезателен характер.

В друг мач от тази група Полша разгроми Андора с 5:1 и си подсигури второто място, а както споменахме, поне математически има шанс и за първото.

В третия мач, който нямаше особено значение за разпределението на челните места, Унгария победи Сан Марино с 4:0.

Тази вече бе страхотна и за друг британски тим - Шотландия, който победи Молдова с 2:0. По този начин шотландците си подсигуриха място на бараж със сигурното второ място в група "F".

Там още преди месец бе ясно, че на първа позиция ще завърши Дания, а битката бе за второто място. Там вече е Шотландия, а директният им конкурент Израел загуби с 2:4 гостуването си на Австрия.