Черно море надви Арда у дома с 2:0 и вече е само на точка от третия в класирането - Ботев (Пловдив). Двама чужденци реализираха двете попадения за варненци, като и двата гола на “Тича” дойдоха след почивката.

“Моряците” можеха да открият още в шестата минута, когато Мазир Сула отправи силен удар от дистанция, но Мартин Луков спаси, а след това отби и добавката на Стефан Велев. Като цяло футболистите на Илиан Илиев имаха повече възможности през първото полувреме, а Лъчезар Котев и Иван Коконов пропуснаха добри шансове за гостите преди почивката.

Матиас Курьор вкара първия гол в мача в 57-ата минута, когато с майсторско изпълнение прати топката в мрежата на Луков. Курьор бе с гръб към вратата, завъртя се и с мощен изстрел се разписа за 1:0.

Четвърт час по-късно Иван Дюлгеров не успя да улови топката при центриране, а след това Тонислав Йорданов пропусна да изравни от няколко метра. В 78-ата минута Евгений Сердюк отбеляза и втори гол, след като проби отляво и от малък ъгъл порази вратата - 2:0.

Малко преди това Курьор уцели греда.

Варненци са четвърти в класирането с 39 точки, една по-малко от Ботев (Пловдив), който е трети. Арда е далеч назад - на десето място с 25 точки.