Арда продължава да изумява с представянето си през този сезон, който е едва втори в историята на клуба в елита.

Тимът от Кърджали вече е на трето място в класирането, след като спечели у дома срещу Етър с 3:2 и кръг преди края на редовната първа фаза от първенството има 45 точки. Това е актив, който го отдалечава от лидера Лудогорец на 13 т., а пред четвъртия ЦСКА разликата е +1 за Арда.

"Червените" могат да се върнат на трета позиция с победа над Монтана в сряда.

Отново, както и преди дни срещу Берое (1:0), тимът на Арда бе осакатен от контузии и треньорът Николай Киров вписа едва 14 футболисти в групата. При това - само три от резервите бяха полеви играчи.

И въпреки това, "сините" от Кърджали победиха пак, а един новопривлечен през зимната пауза нападател отново се превърна в герой. Тонислав Йорданов вкара ключовия втори гол за 2:1 в 72-рата минута, когато играта бе равностойна и мачът можеше да се катурне и в двете посоки.

Йорданов вкарва за четвърти път след идването от ЦСКА през февруари, като се разписва в трети пореден шампионатен двубой. Неговите точни удари донесоха 1:1 именно с бившия му тим, както и 1:0 над Берое.

Иван Тилев даде аванс на домакините в 21-вата минута, но в 43-ата габонецът Гаетан Мишел Ян Куаку - Мезу изравни за Етър, като в ситуацията по-добре трябваше да се намеси и вратарят на Арда Иван Караджов.

После Тонислав Йорданов даде аванс на домакините след перфектна комбинация, а в 80-ата минута Милен Желев даде спокойствие с трети гол.

Етър обаче отново не се предаде, както сме свикнали с този отбор в последните месеци. Даниел Младенов заби попадение минута преди края и направи завършека драматичен, но Арда удържа трите точки.

Гостите от Велико Търново са на предпоследното, 13-о място, с 21 точки - две повече от последния Монтана.

Арда пък мечтае - преди плейофите е в отлична позиция да се бори за медал от първенството, а чака и исторически първи за клуба финал за Купата на България на 19 май с ЦСКА.