Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 3:1 в дербито на шестия кръг на Висшата лига, което се игра на "Олд Трафорд".

Дебютен гол за новото бразилско попълнение Антъни и още два на Маркъс Рашфорд донесоха успеха за хората на Ерик Тен Хаг, а точен за "артилеристите" бе Букайо Сака.

Това е четвърта поредна победа на Юнайтед в първенството след тези над Ливърпул, Саутхемптън и Лестър, а поражението е първо за "артилеристите" след перфектния старт от пет поредни победи. "Червените дяволи" се изкачват до петото място с 12 точки, а тимът на Микел Артета е лидер в класирането с 15, на една пред Манчестър Сити и Тотнъм.

Юнайтед показа много повече битка в дербито и заслужи победата. Изигра много силно първо полувреме. В началото на второто Арсенал игра най-добрия си футбол и изравни, но след това домакините нанесоха два решителни удара. Ерик тен Хаг даде титулярно място на новото попълнение Антъни, а Каземиро в трети пореден мач бе оставен на пейката. Същото важеше и за Кристиано Роналдо, като двамата пак влязоха като резерви. В състава на Арсенал изненади нямаше.

ВИЖТЕ КАКВО СЕ СЛУЧИ ДНЕС И В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА >>>

Мачът започна на бясно темпо още от първите минути и ранни пропуски имаше пред двете врати от Кристиан Ериксен и Уилям Салиба. След това Габриел Мартинели вкара за гостите след извеждащ пас на Сака, но попадението беше отменено заради нарушение срещу Ериксен в хода на атаката. Последва и страхотно спасяване на Давид Де Хея след удар с глава на Мартинели в 32-ата минута.

В 35-ата минута Юнайтед откри резултата. Бруно Фернандеш беше фаулиран, но съдията даде добър аванташ, след който Рашфорд изведе Антъни и доскорошният играч на Аякс прати топката покрай Рамсдейл за 1:0.

Арсенал започна много силно второто полувреме и на няколко пъти можеше да изравни. Мартин Йодегор и Сака направиха пропуски, а освен това центриране на англичанина кацна на напречната греда. Все пак логичното се случи в 60-ата минута, когато Сака се разписа. Диого Дало изби топката от краката на Габриел Жезус, но тя стана удобна за Сака - 1:1.

Юнайтед поведе в реузлтата отново само шест минути по-късно. Случи се след страхотен извеждащ пас на Бруно към Рашфорд, който стреля, за да се получи лек рикошет след шпагат на защитник на Арсенал, за да може топката да премине покрай Рамсдейл за 2:1. Много бързо резултатът можеше да се покачи още, но стражът на гостите спаси удар на Бруно след своя лошо изчистена топка.

Все пак Юнайтед заслужено стигна до третия си гол, хващайки съперника отново на контраатака. В 75-ата минута Ериксен не прояви егоизъм и подаде на Рашфорд, който прати топката във вратата, за да оформи крайния резултат.

В другия мач за деня Брайтън разгроми Лестър като домакин с 5:2