ЦСКА 1948 забрави бързо за поражението си от ЦСКА и разгроми Берое с 4:0 в среща от деветия кръг на елитния български шампионат.

Тимът на Любослав Пенев имаше пълно надмощие над старозагорци и се завърна на върха в класирането с 20 точки. Берое записа пето поражение и е десети с осем точки. Записаха пета поредна победа като домакин. Това пък е втора тежка загуба за отбора на Петър Хубчев след тази с 1:5 от ЦСКА.

И този домакински двубой на ЦСКА 1948" в Бистрица беше много силен за Ивайло Чочев, като националът реализира попадение и вече има девет през сезона, като е с три преднина на върха в класацията при голмайсторите. Другият отличил се за домакините бе Марио Топузов с цели три асистенции в мача.

Резултатът бе открит още в 13-ата минута, когато точен бе Ангел Бастунов с добавка, като преди това удар на Чочев срещна гредата.

Бившият играч на Локомотив (Пловдив) Първис Умарбаев направи 2:0 в 25-ата минута след успореден на вратата пас от Марио Топузов. Това беше първи гол за узбека с екипа на "червените".

Резултатът стана класически в 72-ата минута, когато дойде им оментът на Чочев. Най-добрият халф в българското първенство в момента реализира красиво с удар с глава след центриране от десния фланг на Топузов, който направи втора асистенция.

Крайното 4:0 оформи нападателят Алекс Колев, който откри головата си сметка за сезона. Той вкара по подобие на Умарбаев, като този път пасът дойде от левия фланг и отново от Топузов.