Евертън продължава да мечтае за дебютна поява в историята си в Шампионската лига, след като победи у дома Саутхемптън 1:0 и не изпуска от поглед отборите от топ 4 на Висшата лига.

Ричарлисон вкара още в 9-ата минута единствения гол, а след това отборът на Карло Анчелоти вкара мача в любимото си русло - много физическа битка. В която издържа, за да запише важен успех по пътя към голямата си цел.

Евертън никога не е играл в турнира на шампионите, а в единствения случай, в който завърши в четворката на Висшата лига, отпадна в квалификациите от Виляреал. Сега, в един луд и напълно непредвидим сезон, всичко е възможно.

Отборът е с 43 точки - равен с Ливърпул, но и с мач по-малко, на седмото място.

WINBET - победата е на един клик разстояние! (18+)

Петият Челси има 44, а четвъртият Уест Хем е с 45. И двата тима също са играли с един двубой повече от "сините" на Анчелоти.

За гостите от Саутхемптън загубата е поредният удар в ужасната втора половина на сезона.

"Светците" са с 9 поражения и едно равенство в последните си 10 мача, а това ги прати и много близо до дъното - само на 7 т. над изпадащите.