Барселона изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и разби Гранада с 4:0 като гост.

С по два гола на звездитте си Меси и Гризман, каталунците накараха феновете да забравят някои от неубедителните мачове и резултати, които направиха в последно време.

Трите точки също така пратиха Барса на третото място, на четири точки от лидера Атлетико (Мадрид), който обаче има и три мача по-малко.

С изключение на началните няколко минути на днешния мач, когато Гранада имаше чудесен шанс да поведе, Барса контролираше изцяло събитията на терена.

А голът на Гризман в 12-ата минута, с който резултатът бе открит, даде и допълнително настроение на гостите.

Краят на първото полувреме пък принадлежеше на Лео Меси, който в рамките на седем минути вкара два прекрасни гола.

Първо той по отличен начин насочи топката в горния десен ъгъл на вратата, а след това майсторски изпълни пряк свободен удар, за да направи резултата 3:0. По този начин той се превърна в единствения играч в исторяита на Ла Лига, който е вкарвал поне 10 гола в последните 15 сезона.

Крайното 4:0 пък оформи Антоан Гризман в 63-ата минута, когато получи пас от Демебеле и с хубав диагонален удар отбеляза.