Реал (Мадрид) продължава да няма загуба в Ла Лига, но за първи път през сезона не успя да вкара гол в официален мач. Досега "белите" неизменно бележеха в мачовете си в първенството и евротурнирните, ала сега това не бе така и те се задоволиха с равенство - 0:0 срещу шампионите на Лига Европа от Виляреал.

"Жълтата подводница" също продължава да няма загуба в първенството, но това пък бе петото равенство в шест мача за селекцията на Унай Емери.

"Белите" правеха всичко по силите си, за да вкарат гол, като отправиха общо 15 удара, но само един от тях попадна във вратата на Херонимо Руй и той го отрази.

Реал записа и антирекорд, след като единственият удар в рамката на Руй дойде след почивката. Последнията случай, в който столичани нямаха удар във вратата през първото полувреме датираше от февруари 2020 година.

Междувременно вратарят на мадридския тим, Тибо Куртоа, затвърди добрата си форма, като не допусна гол, а статистиците изчислиха, че е спасил 23 от последните 27 удара по посока на вратата си.

Реал остава начело в класирането - със 17 точки от 7 мача, докато Виляреал е десети с 8 точки.