Царско село открадна победата при гостуването си на Ботев (Враца). Новаците в елита ликуваха с 1:0 благодарение на попадение на юношата Тома Ушагелов във финалните секунди, което донесе първа победа на Любослав Пенев начело на "царете". Трите точки изстреляха столичани пред днешния им съперник в крайното класиране на редовния сезон в родното първенство.

Голови възможности преди пoчивката не липсваха и за двата отбора. Най-добрата такава бе на сметката на гостите от София. В 25-ата минута Симеон Мечев стреля от над 30 метра, топката първо се удари в напречната греда, след това отскочи в гърба на вратаря Красимир Костов и излезе в корнер.

Иначе малко преди това Петко Ганев отклони центриране от ъглов удар към Илия Миланов, който обаче не уцели вратата на гостите от няколко метра разстояние. Около десет минути преди почивката от Ботев имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на защитник на гостите, но Георги Кабаков не направи такова отсъждане.

Другото добро положение бе почти веднага след това, когато Уесли Ната центрира остро по земя във вратарското поле, а Костов изби топката от крака на връхлитащия Георги Минчев.

Във встъпителните 15 минути на второто полувреме най-интересното, което се случи на стадион "Христо Ботев" не бе на терена, а на трибуните - където агитката на домакините запали десетина факли. Така или иначе врачани натискаха повече от гостите, но до гол така и не се стигаше.

Юношата Тома Ушагелов се превърна в герой за столичния тим, реализирайки гол с първото си докосване след появяването си в игра. Той засече центриране отляво и с прецизен удар порази вратата на Красимир Костов за финалното 1:0.