Рома и Интер завършиха наравно 2:2 в дербито на 14-ия кръг на италианската Серия "А".

Двата тима изиграха изключително интересен мач с доста голови положения, като в крайна сметка закономерно поделиха точките.

Домакините от Рим имаха по-чистите ситуации, но пък "нерадзурите" показаха по-голяма ефективност пред гола.

Именно гостите откриха резултата след 37 минути игра, когато Кейта Балде засече подаване на Д'Амброзио, извеждайки Интер напред.

"Олимпико" избухна в началото на втората част, когато Ченгиз Юндер препарира Ханданович с далечен шут и изравни резултата.

"Римските вълци" се хвърлиха в търсене на обрат и бяха наказани от обичайния заподозрян - Мауро Икради.

В 66-ата минута аржентинския голаджия се разписа с глава, засичайки ценртиране от корнер.

Така дойде 74-ата минута, когато Марсело Брозович игра с ръка в наказателното поле.

Съдията първоначално подмина ситуацията, но след гледане на видео повторение, отсъди наказателен удар.

С изпълнението се нагърби Александър Коларов, който оформи крайното 2:2.

Така Интер се изравни на втората позиция с Наполи, но неаполитанците са с мач по-малко.

Тимът на Рома пък остава на 5 точки от зона Шампионска лига.