Арсенал постигна трудна, но сладка победа с 3:2 над Евертън в много интересен мач на "Емирейтс" в Лондон от 27-ия кръг във Висшата лига.

Победата изкачи "артилеристите" на девето място в класирането с 37 точки, докато "карамелите" остават на 11-а позиция с 36 точки.

Днешните гости могат да съжаляват много, че не взеха поне точка, защото изиграха много силен мач и направиха куп пропуски най-вече през второто полувреме, когато не успя да реализира.

Двубоят започна вихрено и още в 47-мата секунда гостите от Ливърпул поведоха. Точен бе Доминик Калверт-Люин, който реализира с красив ножичен удар след статично положение.

Радостта на Евертън обаче бе сравнително кратка, тъй като в 27-ата минута Букайо Сака центрира от левия фланг и непокритият Еди Нкетиа вкара с едно докосване за 1:1.

Арсенал поведе за първи път в резултата пет минути след това, когато дълго подаване на Давид Луис намери Пиер-Емерик Обамеянг и габонецът не пропусна да се разпише за 2:1.

Това обаче не бе всичко преди почивката, тъй като в добавеното време на първата част Ричарлисон изравни с десетия си гол за сезона във Висшата лига.

Второто полувреме също започна с гол. Още в 46-ата минута Обамеянг вкара за втори път топката във вратата на гостите и Арсенал поведе с 3:2.

Това обаче бе едно от малкото добри положения пред вратата на Евертън, тъй като до края гостите наложиха тотално доминация. Куп пропуски пред вратата на Бернд Лено обаче направиха Калвърт-Люин, Ричарлисон и завърналият се в игра след продължително възстановяване заради травма Андре Гомеш и така Евертън си тръгва с празни ръце от английската столица.