Равенството 1:1 при гостуването на Спортист (Своге) в предпоследния кръг от Втора лига се оказа напълно достатъчно за Септември да официализира завръщането си в елита. Кръг преди края столичани са лидер в класирането и вече дори на теория няма как да бъдат изместени от челните три места, даващи право на директна промоция за Първа лига.

Изгнанието на Септември във втора дивизия продължи точно три сезона. За последно тимът бе сред най-добрите през сезон 2018/2019.

Кирил Янакиев откри за домакините в 54-ата минута, а Атанас Кабов изравни за гостуващия тим 13 минути по-късно, като повече голове не паднаха.

Септември е лидер с 69 точки след 35 мача, следван от Спартак (Варна) с 68 в 34 двубоя, Хебър с 64 в 34 срещи и Миньор (Перник) с 60 - отново в 34 срещу досега.