Пиерос Сотириу вкара на два пъти за победата на Лудогорец с 3:1 срещу Славия, като с днешния успех шампионите възстановиха преднината си от четири точки пред преследвача си ЦСКА, който вчера надви Ботев (Враца) с 4:0.

Домакините поведоха с два гола преднина още преди почивката, когато Сотириу вкара първото си попадение, а още едно добави Мануел Шоу. Кипърският нападател бе изведен в наказатленото поле в 18-ата минута и от малък ъгъл прокара топката покрай вратаря Светослав Вуцов за 1:0. Десетина минути след това Шоу превърна в гол центриране на Кирил Десподов от корнер, засичайки го на първа греда за 2:0.

В началото на втората част прекрасен гол на Радослав Кирилов върна надеждата на “белите”. Той премина с дрибъл през няколко противникови защитници, а след това насочи топката в далечния вратарски ъгъл за 2:1.

Четиринадесетият гол на Сотириу през сезона направи резултата 3:1 в 65-ата минута, когато той възстанови преднината от два гола, а шест минути преди края Десподов също се разписа, но попадението му бе отменено.