Два от конкурентите за титлата в Бундеслигата - Борусия (Дортмунд) и РБ (Лайпциг) изнесоха фантастичен спектакъл на "Сигнал Идуна Парк", завършил при резултат 3:3.

Гостите от Лайпциг влязоха в двубоя като лидер в класирането на четири точки пред днешния си съперник и изоставаха с 0:2 на полувремето, но изиграха много силна втора част, в която изравняваха на два пъти.

Мачът беше фантастичен, може би най-интересният от началото на сезона в Германия и доказа защо тези два отбора имат реални шансове да свалят Байерн от трона след седемте му поредни титли.

Борусия игра фантастично през първото полувреме и вкара две красиви попадения. В 23-та минута Юлиан Вайгъл реализира с далечен удар по земя, при който Петър Гулаши можеше да се намеси по-убедително.

Най-красивият момент в мача дойде в 34-та минута. Юлиан Бранд получи в наказателното поле, обърна се светкавично, бутна си топката покрай защитник и с моментален удар реализира.

Лайпциг се вдигна и се върна в мача още в началото на втората част чрез своята голова машина Тимо Вернер. Нападателят върна първия гол в 47-та минута, реализирайки на празна врата след ужасяваща грешка на Роман Бюрки, който излезе извън наказателното си поле, за да засече топката.

Вернер вкара за 2:2 в 53-та минута след нова груба индивидуална грешка, този път на Бранд, който зачеркна добрите впечатления от попадението си.

Само две минути по-късно обаче Дортмунд отново излезе напред в резултата. Джейдън Санчо бе точен след асистенция на Марко Ройс, който проби по десния фланг.

Лайпциг отново възстанови равенството в 77-ата минута. Защитата на "жълто-черните" проспа един извеждащ пас и топката се озова в бившия нападател на Рома Патрик Шик, който вкара за 3:3.

Така Лайпциг остана на върха на класирането с 34 точки, на три пред втория Мьонхенгладбах, който е с мач по-малко. Дортмунд е трети с 31 точки.