Барселона защити лидерската си позиция в Ла Лига, но отново изпита трудности далеч от дома.

"Каталунците" постигнаха трудна победа с 2:1 над последния в класирането Леганес.

Меси и компания трябваше да правят пълен обрат в едноименното мадридско предградие, като победният гол дойде при доста щастливи обстоятелства.

10 минути преди края каталунците изпълниха корнер, а топката се удари в крака на бранител на Леганес, за да се озове в намиращия се на метър от вратата Артуро Видал.

Чилиецът нямаше никакъв проблем да отбележи, но страничният рефер вдигна високо флага си.

Видал очевидно бе зад отбраната, но това, което арбитрите не видяха е, че топката достигна до него от крак на протвинки. С намесата на ВАР, тази неточност бе поправена, а Барса стигна до победата.

Резултатът в мача бе открит още в 12-ата минута от Юсеф Ен-Несири, а до края на полувремето каталунците нямаха отговор.

Играчите бяха видимо изнервени, а в отиграванията им имаше доста грешки.

Все пак през втората част нещата се коригираха, а ранният гол на Луис Суарес спомогна за пълния обрат, който Барса заслужи с тоталната си доминация през вторите 45 минути.

Така каталунците са на три точки пред Реал Мадрид, който обаче може да ги настигне още тази вечер, след мача си срещу Реал Сосиедад.