Манчестър Сити докосва титлата във Висшата лига след 19-а поредна победа като гост.

"Гражданите" победиха Кристъл Палас с 2:0 и още утре може да отворят триумфално шампанското.

След изиграни 34 мача, Сити има преднина от 13 точки пред градския си съперник Манчестър Юнайтед, за когото предстоят пет двубоя, първият от които е утре срещу Ливърпул. Ако "червените дяволи" не победят, то Сити официално ще стане шампион.

Това ще е трета титла за тима в последните четири сезона.

Разбира се, ако това не се случи, то Сити има шанс окончателно да сложи край на интригата след седмица, когато е домакин на Челси.

Освен това "гражданите" спечелиха Купата на Лигата, на крачка са и от исторически първи финал в Шампионска лига.

Днес след равностойно първо полувреме в Южен Лондон, резултатът откри рекордьорът по голове за клуба Серхио Агуеро, който вероятно играе един от последните си мачове с екипа на Сити.

В 57-ата минута той по чудесен начин овладя подаването на Менди и с хубав удар се разписа.

По-малко от две минути по-късно резултатът бе удвоен, с което Манчестър Сити тотално уби интригата в мача.

Разписа се Феран Торес с техничен удар от границата на наказателното поле. Напълно заслужен гол, след като испанецът бе може би най-добрия на терена за "гражданите".