Барселона си върна усмивката - поне донякъде, след като за едно полувреме разби гостуващия Виляреал в испанската лига. Каталунците спечелиха с 3:0, като и трите гола паднаха в 7 минути между 31-вата и 38-ата, след което гостите хвърлиха бялата кърпа и дори не помислиха за обрат.

Два пъти вкара Роберт Левандовски - майсторски голове, които са достойни за визитката на полския терминатор. Те идват точно навреме, за да лекуват отворената рана в достойнството на Барса от Ел Класико в неделя. Тогава Реал надигра и победи каталунците с 3:1.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ ПОБЕДАТА НА БАРСА>>>

Ансу Фати добави трето попадение и тимът на Шави се забавляваше, защото само такава победа и настроение могат да върнат увереността след поражение като това от вечния съперник.

За Барса идват 10 дни на истината - в неделя е домакин на баските от Атлетик (Билбао), изключително корави на старта на сезона, в сряда на "Камп Ноу" пристига Байерн в решаващ мач в Шампионската лига, после предстои визита на силния Валенсия, а на 1 ноември - на Виктория (Пилзен), отново в почти обречената ситуация в лигата на шампионите.

Левандовски е голямата надежда. Днешните му попадения бяха №600 и 601 в кариерата му на клубно и национално ниво. Изумителен играч.

Полякът прави и страхотен дебютен сезон дотук, като вече има 11 гола в 9 титулярни мача в първенството. В добавка вкара 5 само за 4 двубоя в групата на Шампионската лига.

Не Левандовски, а ЛеванГолски.

В класирането на Примера каталунците изостават на 3 точки зад Мадрид - 25 срещу 28.